Av. Nesrin ÖZKAYA

By | Temmuz 17, 2014

Hukukçu

N.Ozkaya1991 yılında GATA Hemşirelik Yüksek Okulu’nundan,
1999 yılında İ.Ü. Hukuk Fakültesi’ nden mezun olmuştur.
İ.Ü. Adli Tıp Enstitüsü’ndeki yüksek lisans eğitimimi 2008 yılında Tıbbi Uygulama Hataları üzerine tez hazırlayarak bitirmiştir.
2006 yılında yurt dışında dil okulu ve Washington U.(St. Louis-Missiouri-USA) Hukuk Fakültesinde misafir öğrenci olarak bulunmuştur.
2010 yılında Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetiminde Acil Servislere Başvuran Adli Vakalar üzerine hazırladığı proje ile 2. yüksek lisansını da tamamlamıştır.
Türk Silahlı Kuvvetlerinden Ekim 2011 tarihinde emekli olmayı müteakip Yılmaz & Özkaya Hukuk Bürosunda serbest avukatlık yapmaya başlamıştır.
Hastane yönetimi yüksek lisans programlarında, sağlık lisans programlarında, sertifika programlarında sağlık hukuku alanında çeşitli eğitimler vermektedir.
Sağlık Hukuku alanında çeşitli makaleleri bulunmakta, değişik toplantılara konuşmacı olarak da katılmakta olup İstanbul Barosu Sağlık Hukuku merkezinde gönüllü olarak çalışmaktadır.
Halen Marmara Ü. Kamu Hukuku bölümünde doktora eğitimime devam etmekte olan Av. Nesrin Özkaya evli ve bir çocuk annesi olup iyi seviyede İngilizce bilmektedir.